Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski pret fitore në zgjedhjet lokale në Shtip

Shtip, 23 tetor – Në Shtip në zgjedhjet e ardhshme për kryetar komune mbrohet Maqedonia, këto nuk janë zgjedhje të zakonshme dhe për këtë arsye unë u bëj thirrje qytetarëve të Shtipit që të dalin dhe së bashku në vijat e frontit të mbrojnë Maqedoninë nga kjo jetë e përditshme e mbushur me grabitje nga struktura qeverisëse, tha udhëheqësi i VMRO-DPMNE sot në Shtip.

VMRO-DPMNE në Shtip në zgjedhjet e kaluara fitoi, fitoi zgjedhjet presidenciale në raundin e parë dhe të dytë, dhe kështu do të bëjnë zgjedhjet e ardhshme të parakohshme për kryetar komune që do të zhvillohen këtu, tha Mickoski pas protestës me makinat që u larguan nga Shkupi arritën në Shtip.

“Për kandidatin që do të propozohet nga VMRO-DPMNE, ne presim mbështetje nga të gjithë qytetarët e Shtipit, praktikisht nga të gjithë ata që sot janë të pakënaqur me tre vitet e kaluara të udhëheqjes së Ministrit aktual të Transportit dhe Lidhjeve, dhe ish-kryetarit Bochvarski,” tha Mickoski.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...