Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mickoski: Protestat janë ambientale edhe me automjete, nuk ka mundësi për përhapjen e virusit

Shkup, 13 tetor – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se protestat që po mbahen sonte në tre qytete nuk janë rrezik për përhapjen e virusit korona.

“Këto protesta po mbahen me automjete dhe kështu që masat po respektohen në maksimum. Ne i respektojmë të gjitha masat e miratuara nga Qeveria dhe komisioni politik, masa që ne shohim nuk japin rezultate”, deklaroi Mickoski për Kanal 5.

Mickoski thotë se të dy deputetët që janë infektuar me virusin korona, nuk kanë qenë në protestat e organizuara të opozitës.

Ai protestat i sheh si një mënyrë legjitime të shprehjes së pakënaqësisë me ato që ai thotë se janë politikat e mafies në pushtet.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...