Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Shkup, 15 qershor – Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot tha kjo është hera e pestë që bllokohen rrugën me protesta.

“Protestojmë me një qvllim të vetëm, të shohim se për çfarë bisedojnë dyshja Zaev – Buçkovskit, për shkak se në opinion ka një konfuzion të përgjithshëm se për çfarë bisedohet. Sipas informacioneve që i marrim nga burime diplomatike në Bruksel por edhe nga Sofja zyrtare, ata bisedojnë për gjithçka për të cilën thonë se nuk bisedojnë”, tha Mickoski.

Sipas tij, bisedohet për identitetin, kulturën, gjuhën, trashëgiminë kulturore dhe luftën anti-fashiste.

“E rëndësishme është që opinioni ta dijë të vërtetën për shkak se në opinion përflitet për ndonjë marrëveshje të re me Bullgarinë”, tha Mickoski.

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...