Maqedoni

Mickoski: Qeveria është përgjegjëse për numrin e të sapoinfektuarve dhe viktimave

Zhurnal Ads

Shkup, 14 tetor – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pas publikimit të statistikës së fundit me gjendjen e Kovid-19 në vend, ka reaguar në profilin e tij në Fejsbuk duke theksuar se “445 personat e sapoinfektuar dhe 9 të vdekur është katastrofë për të cilën përgjegjëse është qeveria”.

“445 persona të sapoinfektuar dhe nëntë të vdekur. Katastrofë kombëtare për të cilën është përgjegjëse qeveria. Nuk ka justifikime. Kishin 8 muaj të përgatiten për valën e re, kërkuan zgjedhje që të rrisin efikasitetin, shpjegonte Zaevi për ‘vallëzimin” dhe ‘çekiçin’ dhe ja rezultatet. Edhe sa familje do të vuajnë që të mendojnë për dorëheqje dhe ndryshim të politikave?!, shkruan Mickoski në profilin e tij në Fejsbuk.

Postime të ngjashme

NP “Parkimi i Qytetit” – Shkupi prej sot fillon me numërimin dimëror të orarit të punës

XH,I

LSDM: Investojmë në zhvillimin e infrastrukturës në qytetin e Shkupit

XH,I

A do të mund të përballë fondi ndryshimet e ligjit për pension? Ekspertët skeptikë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...