Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Qeveria është përgjegjëse për numrin e të sapoinfektuarve dhe viktimave

Shkup, 14 tetor – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pas publikimit të statistikës së fundit me gjendjen e Kovid-19 në vend, ka reaguar në profilin e tij në Fejsbuk duke theksuar se “445 personat e sapoinfektuar dhe 9 të vdekur është katastrofë për të cilën përgjegjëse është qeveria”.

“445 persona të sapoinfektuar dhe nëntë të vdekur. Katastrofë kombëtare për të cilën është përgjegjëse qeveria. Nuk ka justifikime. Kishin 8 muaj të përgatiten për valën e re, kërkuan zgjedhje që të rrisin efikasitetin, shpjegonte Zaevi për ‘vallëzimin” dhe ‘çekiçin’ dhe ja rezultatet. Edhe sa familje do të vuajnë që të mendojnë për dorëheqje dhe ndryshim të politikave?!, shkruan Mickoski në profilin e tij në Fejsbuk.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...