Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mickoski: Regjistrimin do ta kryejnë anëtarë të LSDM-së e BDI-së, ne nuk e pranojmë këtë

Shkup, 8 janar – Zhurnal.mk – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë për netpress, thotë se pushteti në mënyrë krejtësisht jo transparente po e udhëheqë procesin e regjistrimit, dhe për këtë shkak ato nuk duan të jetë një operacion statistikor por thjeshtë politike, informon Zhurnal.

Sipas Mickoskit, të gjithë ato që do të akreditohen për të regjistruar, do të jenë pjesëtarë të LSDM-së dhe BDI-së.

“Ja do të keni mundësi të shihni cilët do të jenë të akredituarit për të regjistruar, pjesa më e madhe e tyre mos të them të gjithë, do të jenë pjesë e strukturave të LSDM-së dhe BDI-së. Do ta shihni. Pse? Sepse kjo do të paguhet 300, 400 euro për person, kjo është një bazë e mirë që nesër në zgjedhjet lokale të hartohet tereni ku mund të kalohet me paketa, është mundësi e mirë që në zgjedhje të lëshohen njerëzit partiak të bëjnë presion mbi njerëzit dhe të tregtojnë me votat e tyre”, potencon Mickoski.

Sipas tij, regjistrimi mund të bëhet vetëm një vit më vonë dhe e njejta të realizohet sipas Kombeve të Bashkuara, siç e kanë bërë shtete si Gjermania, Irlanda, Bullgaria e Serbia.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...