Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski, Sela, Gashi së bashku me Bashën dhe Mustafën në tryezë të përbashkët

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski së bashku me krerët e Koalicionit Aleanca për shqiptarët Zijadin Sela dhe Afrim Gashi do të marrin pjesë në konferëncë të përbashkët me opocitën e Shqipërisë kreun e Partisë demokratike Lulzim Basha dhe me kreun LDK-së Isa Mustafa. Paneli është i organuzuar nga organizata Konrad Adenauer. Tema e diskutimit do të jetë “Partitë Popullore Konzervative – Ndërtimi i urave drejt së ardhmes së përbashkët në BE”.

Me një tavolinë do të ulen për herë të parë e gjithë opozita e rajonit, por risia është se për herë të parë ka mundësi për bashkëpunim mes opozitës shqiptare dhe maqedonase, gjegjësit mes VMRO-DPMNE-së dhe Aleancës për shqiptaret.

Paneli do të mbahet në hotelin Hillton në ora 14:30.

Postime të ngjashme

Kërkohet paraburgim për Sasho Mijallkovin

Z H

ASH-AAA: Tërheqim amandamentet pasi të zyrtarizohet se VMRO i ka tërhequr nga ligji për shtetësi

B L

Rasti “Thesari”: 8 vite burg për Sasho Mijallkov

Z H

Sindikalistët thërrasin në protestë, të drejtat shkelen edhe në kohë pandemie

B L

Dorëzohet VMRO-DPMNE: Tërheqë amandamentet për ligjin për shtetësi

Z H

Ivanovska paralajmëron se do ta paraqesë në polici finansiare Dragi Rashkovskin

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...