Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Sot, çdo person i 4-të që u testua për Covid ishte pozitiv

Shkup, 11 tetor – “Maqedonia po përballet me një shëndet të madh dhe do të thosha katastrofë kombëtare. Vetëm sot 383 të infektuar rishtas, ndërsa 7 jetë të humbura për shkak të Covid, këto janë 7 familje që kanë humbur një të dashur, 7 vende më pak në tavolina në 7 familje. Këta janë njerëz me emër dhe mbiemër, jo vetëm një numër. “Sot, çdo person i katërt i testuar për Covid është pozitiv,” tha kreu i opozitës Hristijan Mickoski.

“Çfarë bëri qeveria?” Qeveria siguron 270 mijë euro për një dyqan berberësh dhe para për trajnimin e gomarëve dhe kuajve.

Paaftësia e qeverisë kushton jetë njerëzish.

Dhe një mesazh për udhëheqësit e qeverisë që veprojnë si një mafie: keni vjedhur zgjedhje, keni shpërndarë kartela, keni shpenzuar paratë e njerëzve ndërsa të gjithë na keni borxh, vjedhni brutalisht, nuk ka asnjë neveri që nuk keni bërë dhe punuar për të cilat nuk keni gënjyer, gjithçka kontribuoi në zgjidh problemet, ti i krijon ato probleme.

Ju keni dy mundësi, ose sistemi duhet të punojë për të shpëtuar jetë ose të japë dorëheqjen menjëherë. “Jetët janë shumë të shtrenjta që mafia të luajë me to kaq lirë”.

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...