Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Sot kemi shtet, por nuk kemi liri e as drejtësi

Shkup, 23 tetor, zhurnal.mk – Kreu i VMRO-DPMNE-së ka drejtuar kritika të ashpra ndaj qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev. Mickoski me këtë rast ka theksuar se në Maqedoni ka shtetin e saj por nuk ka as liri e as drejtësi.

“Sot në këto ditë të vështira u grumbulluam për të festuar 23 tetorin. VMRO-ja ekziston për Maqedoninë. Sot kemi shtet por nuk kemi as liri e as drejtësi, kemi shtet ku funksionon mafia. Kemi punë me qeveri që funksione tyre janë më të rëndësishme se jeta e qytetarëve

Mickoski në fjalimin e tij theksoi rendësin e fillimit të negociatave me BE-në.

“Maqedonia duhet të filloj negociata me BE sa më parë, konferenca ndërqeveritarë duhet të mbahet sa më shpejtë që është e mundur. Maqedonia po jep dhe ka dhënë shumë për Evropën, është koha e duhur që Evropa t’ia kthej këtij populli. Ardhmëria e këtij populli dhe këtij shteti është në BE andaj BE-ja pa kusht duhet të filloj negociata me Maqedoninë, kjo është mënyra e vetme që vendi të ecë përpara”, deklaroi Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...