Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski takon ambasadoren britanike, Gallouej

Shkup, 5 tetor – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski u takua sot me ambasadoren britanike Rejçell Gallouej në të cilën, siç kumtoi partia, kanë për diskutuar situatën aktuale politike, ekonomike dhe shëndetësore në vend.

“Gjatë takimit, kryetari  Mickoski theksoi se qeveria nuk di si të ballafaqohet me KOVID-19 dhe për shkak të paaftësisë së tyre numri i të infektuarve dhe të vdekurve është në një nivel shumë të lartë. Gjegjësisht, ai theksoi se asgjë nuk është duke u bërë në lidhje me pandeminë, si në aspektin e shëndetit dhe ekonomisë. Mickoski gjithashtu potencoi situatën politike në vend ku ai theksoi se krimi, korrupsioni janë shumë të zakonshëm dhe se ekziston sundim selektiv i ligjit. Ai gjithashtu tha se qeveria shpërndan tenderë për njerëzit e afërt me qeverinë dhe askush nuk është përgjegjës për këtë”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Ata shtojnë se Mickoski theksoi se VMRO-DPMNE si parti politike ka politika të qarta dhe konkrete që do ta çojnë vendin në rrugën e duhur dhe do të kenë ndikim në anëtarësimin në Bashkimin Evropian.

Postime të ngjashme

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

UNT-ja promovoi gjashtë libra shkencorë si dhe revistën studentore “UNTstudenti” në bashkëpunim me QBSB-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...