Agjencia Zhurnal.mk

Mickoski takon euro-komisarin për zgjerim Varheji

Shkup, 15 janar – Kreu i VMRO- së, Hristijan Mickoski së bashku me nënkryetarin Aleksandar Nikoloski, Sekretarin ndërkombëtar Timco Mucunski dhe Këshilltarin Stefan Andonovski u takuan sot me Komisionerin e BE për zgjerim, Oliver Warhey.

Në takim u diskutua për situatën aktuale politike në vend, qëllimet strategjike të Maqedonisë, perspektivën tonë evropiane, zgjedhjet parlamentare dhe problemet që vendi ynë përballon në rrugën drejt BE.

Mickoski theksoi se përparësia e qeverisë së re të udhëhequr nga VMRO do të ishte arritja e qëllimit strategjik dhe ëndrrës së shumë brezave, që është anëtarësimi në Bashkimin Evropian.

Ai tha se VMRO ka një vizion dhe plan si ta vendos shtetin në rrugën e duhur për anëtarësimin në BE dhe të zbatojë reformat kryesore për të arritur këtë qëllim.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...