Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski uron muslimanët me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Shkup, 13 prill – Kryetari i opozitës maqedonase, VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka uruar qytetarët të konfesionit islam për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

“Unë nga zemra ju uroj që ju dhe familjet tuaja ta kaloni muajin e shenjtë të Ramazanit në shëndet të mirë dhe shtëpitë dhe zemrat tuaja qofshin të mbushura me gëzim, lumturi, paqe dhe qetësi”, thuhet në urimin e Mickoskit.

Ai uron që muaji i shenjtë i Ramazanit këtë vit të kalojë në mirëqenie dhe mëshirë, por edhe lutje dhe besim që së bashku të kapërcejmë sfidat e kësaj kohe të errët.

Postime të ngjashme

ASH-AA: Përshëndesim vendimin e Pendarovskit, Ligji të kthehet në Kuvend dhe tu shërbejë qytetarëve

R Zh

Buçi: Kishim mosmarrëveshje me Qeverinë

R Zh

Zaevi: Micotakisi zhvilloi disa ide për të hequr bllokadën bullgare dhe për të ndihmuar në rrugën tonë drejt BE-së

R Zh

MPJ-ja e Bullgarisë: Jemi të hapur për dialog me Maqedoninë e Veriut, takim do të ketë kur të plotësohen kushtet e nevojshme

R Zh

Hoxha opozitës: Nëse votoni ndryshimet të hënën, paret u lëshohen duhanprodhuesive deri të premten

N E

Janë ndarë certifikatat e pjesëmarrësve në programin “Menaxher të rinj dhe lider biznesi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...