Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickovski: Ikja edhe kthimi i Mijalkovit është në marrëveshje me Zaevin

Shkup, 23 shkurt – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, ka reaguar pas paraqitjes së Sasho Mijallkovit në Prokurori.

Mickovski, akuzoi se Zaev dhe Mijallkov janë marë vesh për ikjen e tij, por pasi është vërejtur reagimi i opinionit, me marrëveshje Mijallkov është kthyer.

Mickovski akuzoi u shpreh i bindur se kjo qeveri së shpejti do të bie dhe se Zaev dhe Mijallkov do të përfundojnë në burg.

Madje Mickovski ka vlerësuar se edhe ikja e Gruevskit nga Maqedonia ka qenë me marrëveshje.

Postime të ngjashme

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

Delegacioni kuvendor mori pjesë në onlajn takimet e shkurtit të AP-së së NATO-s

R Zh

Mariçiq: Fillimi i negociatave kyçe në definimin e ritmit të reformave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...