Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Microsoft tallet me Apple në reklama

Microsoft e ka bërë përsëri: Në një klip reklamash, prodhuesi i Windows përdor MacBooks të Apple.

Kjo është pothuajse një traditë që Microsoft tallet me Apple. Prodhuesi i Windows vazhdon t’u referohet produkteve të prodhuesit të iPhone. Shtesa e fundit në këtë seri është një reklamë nga Microsoft në lidhje me Surface Pro 7.

Në klipin e shkurtër, një i ri krahason MacBook Pro të Apple me Microsoft Surface Pro 7 dhe ankohet për pajisjet jo të plota të laptopit të Apple, transmeton Telegrafi.

Përveç kësaj, Surface Pro 7 është një pajisje më e mirë lojrash, sipas reklamës.

Ky pozicionim është pak i pazakontë pasi pajisjet Surface nuk janë të dizajnuara për lojëra video. Me kartën grafike të integruar, ata vështirë se janë në gjendje të luajnë lojërat më të fundit të PC me një shpejtësi të arsyeshme kornizash.

Postime të ngjashme

iPhone 13 duhet të ketë bateri më të madhe dhe sensor ultrawide

S.B.

Ëndrra e çdo lojtari, video loja CS-GO ju lejon të provoni thika të shtrenjta dhe më moderne

S.B.

Çfarë është 6G dhe kur do të zbatohet në jetën tonë të përditshme?

S.B.

Gjermanët përdorin material të ri dhe krijojnë celular 30% më të lehtë

S.B.

“Bisha” po vjen: Së shpejti telefoni me 18 GB RAM

S.B.

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...