Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Miftaraj ia numëron pozitat kryesuesit të ri të Këshillit Gjyqësor

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftarajn në një debat televiziv ia ka numëruar pozitat kryesuesit të ri të Këshillit Gjyqësor, Albert Zogaj.

Miftaraj u shpreh se Zogaj mbanë edhe 5 ose 6 pozita të tjera, e kjo është e papranueshme.

“Kryetar i Këshillit Gjyqësor, kryetar i Provimit të Jurisprudencës, jep mësim në Universitet Privat, gjyqtar në Gjykatë Supreme, i ka pasë edhe 4 pozita tjera, ka qenë kryetari i 3 -4 komisioneve në Këshillin Gjyqësor”, tha Myftaraj për Zogajn.

Ai për RTV21 tha se kryesuesi i ri i Këshillit Gjyqësor ka pasur edhe dekret si gjyqtar për të punuar prej 8 deri në 16, por i njëjti ka nënshkruar edhe një kontratë tjetër plus 500 euro.

“Me punu 8 orë në ditë, e me i marrë dy paga, kjo ndodhë vetëm në Kosovë”, u shpreh Miftaraj.

Drejtori i IKD-së tutje tha se gjyqtarët dhe prokurorët kanë paga të larta në Kosovë.

Sipas tij ata brenda vitit marrin 40 deri në 50 mijë euro.

Postime të ngjashme

Ambasada e Amerikës ngushëllon familjarët e viktimave për tragjedinë në Kroaci

D V

Kurti takohet me të mbijetuarit e aksidentit në spitalin e Slavonski Brod

D V

Identifikohen edhe dy viktima tjera nga aksidenti tragjik që ndodhi në Kroaci, janë nga Rahoveci

D V

Eksperti kroat i komunikacionit: Dy shoferë në një rrugë kaq të gjatë janë shumë pak

D V

Imazhe nga vizita e Kurtit dhe kryeministrit Plenkoviq në spitalin e Slavonski Brodit

D V

Kryeministri kroat, Plenkoviq konfirmon vdekjen e 10 personave në aksidentin tragjik: Jemi me Kosovën në këtë ditë të trishtuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...