Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Miftaraj para vendimit për masat e reja: Qeveria t’i kërkojë falje qytetarëve

Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj ka thënë se sot Qeveria duhet t’i kërkojë falje qytetarëve pak orë para vendimit që pritet të merret për masat e reja, raporton Gazeta Express.

Në një shkrim në Facebook, Miftaraj ka thënë se kjo kërkim falje duhet të bëhet për shkak të shkeljes së masave Anti Covid gjatë fushatës zgjedhore.

“P.S. Në aspektin juridik nuk ka logjikë që në vendim të kërkohet falje, sikurse nuk ka pas logjikë të mbahen tubimet në masë gjatë pandemisë dhe të rrezikohet shëndeti dhe jeta e qytetarëve për vota”, ka thënë Miftaraj.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...