Migjen Basha pensionohet nga futbolli

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Migjen Basha, tërhiqet nga futbolli i luajtur.

 

34-vjeçari me anë të një videoje të publikuar në profilin e tij në rrjetin social Instagram ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin e largimit.

“Ka ardhur koha për ta kthyer faqen. Unë arrita të jetoj ëndrrën time të fëmijërisë falë pasionit që më shoqëroi gjatë gjithë këtij udhëtimi, që filloi në Zvicër dhe më çoi në Itali, Greqi, Australi dhe përsëri në atë katrorë”.

“Gjatë rrugës, me shumë dashuri dhe krenari mbrojta edhe ngjyrat e vendit tim. Dua të falënderoj këtu të gjithë ata njerëz që më mirëpritën me krahë hapur dhe më ndihmuan të ndihem rehat”.

“Inkurajimi nga familja ime, miqtë, mbështetësit, shokët e skuadrës, anëtarët e stafit dhe madje edhe kundërshtarët!”, thuhet në postimin e tij.

Të gjithë ata disi më dhanë forcën për të luftuar në çdo top. Faleminderit të gjithëve për atë që më keni dhënë gjatë rrugës. Është koha për t’i thënë lamtumirë karrierës sime!”.

Related posts

Zyrtare: Ronaldo merr fanellën me numrin 7, Cavani atë me numër 21

D V

Messi thyen rekordin e golave ​​të Peles, bëhet golashënuesi më i mirë me kombëtare në Amerikën e Jugut

D V

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More