Migrantë janë zbuluar në Demir Kapi, shoferi i cili i ka transportuar, ka ikur

Demir Kapi, 10 tetor – Migrantë janë zbuluar mbrëmë në Demir Kapi, shoferi që i ka transportuar, ka ikur. Këtë e konfirmoi sot për MIA-n, Veroljub Dodevski, zëdhënës i SPB Veles.

 

“Mbrëmë rreth orës 23:20 në Gradsko në drejtim të Gjevgjelisë, nëpunës policorë kanë tentuar të ndalin automjet të tipit ‘audi’, me targa të Shkupit, i cili nuk është ndalur, por e ka rritur shpejtësinë. Në mbikalimin Përzhdevski ëshët përplasur në një automojet zyrtar dhe është ndalur, ndërsa shoferi ka ikur. Në automjetin janë gjetur 10 persona migrantë nga India, të cilët janë transferuar në Qendrën për pranim dhe tranzit në Gjevgjeli”, tha Dodevski.

Në vendin e ngjarjes është kryer ekspertizë nga një ekip nga Stacioni policor Negotinë dhe prokurori publik. 

Related posts

Donacion nga Mbretëria e Bashkuar për Armatën e Maqedonisë së Veriut

D V

Hidhet granatë në shtëpinë e kandidatit për këshilltar në Shkup, Bajram (Foto)

Redaksia

Në VK Tabanoc pritet rreth 40 minuta për dalje nga shteti

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More