Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Mihrije Braha tregon arsyen pse u dënua me një vit burgim

Tashmë që koncertet muzikore nuk janë problem për artistët, dikur nuk ka qenë kështu.

Për shumë këngëtarë të estradës shqiptare, tre dekada më parë ka qenë e vështirë të udhëtonin në vendet fqinj për koncertet e tyre.

Kështu, Mihrije Braha e ftuar në emisionin Prive, ka rrëfyer se si në vitin 1995 ishte dënuar me një vit burg në Maqedoni.

“Nisemi me Naimin të shkojmë në Maqedoni dhe na ndalin policia, thonë pse keni qenë në Shqipëri”, u shpreh ajo.

Tutje Braha shtoi: “Na i morën pasaportat, na kthejnë, na dënojnë një vit burg, ndërsa me kusht dy vite dhe me dinarë”.

Por, ajo së bashku me bashkëshortin nuk zgjodhën të ngujohen, por që paguan dënimin me para.

Postime të ngjashme

Oriola nuk i lë vend imagjinatës, i tregon pothuajse të gjitha në fotosesionin e ri

Dafina Vidishiqi

Me këtë datë publikohet kënga e re e Encës

Dafina Vidishiqi

Fjolla Morina emocionon me fjalët për gjyshen e ndjerë

Dafina Vidishiqi

Ava Max pozon me ngjyrat e ylberit me rastin e muajit të krenarisë

Dafina Vidishiqi

Rita Ora fotografohet duke shkuar në seancën e ‘pilates’, ndërsa shenjat në shpinën e saj tregojnë se ajo ka bërë hixhamën

Dafina Vidishiqi

Getoar Selimi paralajmëron projektin e ri muzikor në bashkëpunim me Stinen

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...