Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mijallkov mbetet në paraburgim, refuzohet garanca prej 10,8 milion eurove

Shkup, 20 maj – Zhurnal.mk – Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, ngelet në paraburgim përshkak se këshilli penal në Gjykatën Penale ka refuzuar garancën prej 10,8 milion eurove, informon Zhurnal.

Këshilli konsideron se edhe përskaj garancës së ofruar, ende ekziston rrezik që ai të ikë.

“Këshilli penal i repartit për krim të organizuar dhe korrupsion, pas mendimit të marë pozitiv nga prokuroria kompetente, për miratimin e propozimit për heqjen e masës paraburgim, solli vendim me të cilën propozimi i mbrojtjes refuzohet si i pabazë. Këshilli, pas leximit të shkrimeve në lëndë, konsideron se ende ekzistojnë arsye pse është shqiptuar masa paraburgim, duke patur parasysh llojin dhe karakterin e veprave penale dhe dënimit të shqiptuar”, thonë nga gjykata.

Mijallkov po qëndron në paraburgim për rastin “Thesari”, për të cilën u dënua me 8 vite burg.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...