Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mijëra emigrant nga Hondurasi nisen drejt SHBA (Video)

Mijëra migrantë nga Hondurasi në kolona u dyndën në kufirin amerikan duke shpresuar se presidenti i ri, Joe Biden, do t’i hapte ata për ta. Migrantët presin një mikpritje miqësore nga administrata e re e SHBA dhe përmbushjen e premtimeve parazgjedhore për të ndryshuar ligjet e imigracionit të miratuara nga Trump. Policia e Hondurasit po përpiqet të ndalojë masat e tërbuara të njerëzve. Vlerësohet se më shumë se 9,000 migrantë u larguan për në Amerikë.

Postime të ngjashme

Franca ndryshon qëndrimin për vaksinën AstraZeneca

S.B.

Ministrat e Azisë Juglindore kërkojnë dialog me ushtrinë e Mianmarit

S.B.

Japonia: Kina të ndalojë testime poshtëruese ndaj japonezëve

S.B.

Vaksina kundër koronavirusit të ri, kushti kryesor për haxh

S.B.

Zelandë e Re, mbyllet Auckland, shkak një infeksion i ri i koronavirusit

S.B.

Qindra vajza lirohen pas rrëmbimit në një shkollë të Nigerisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...