Agjencia Zhurnal.mk

Milaim Zeka: Nder për çdo Qeveri me pas ministra si Albulena Haxhiu dhe Blerim Reka

Prishtinë, 6 janar – Zhurnal.mk – Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka komentuar propozimet e fundit të Albin Kurtit për postin e ministrave të VV-së.Zeka ka theksuar se është nder për çdo qeveri me pas ministra të kalibrit të Blerim Rekës dhe Albulena Haxhiut.Postimi i plotë :

Reth listes te ministrave te propozuar

Ashte nder per çdo qeveri me pas ministra te kalibrit te Albulena Haxhiut dhe Blerim Rekes. Te tjeret nuk i njohe.Me Albulenen kam punuar dy vite. Ja njohe mire edhe boten njerezore, po edhe biografine e kristalte familjare, ashtu sikurse pergaditjen profesionale. Thjeshte, Albulena din edhe guxon.

Blerim Reken e njohe qe 30 vite. Rralle gjene njeri me intelektual, me te guximshem dhe ma diplomat se sa ate. Diplomacia kosovare e fundosur ne fundin e bunarit me lloç, ka pasur nevoje per koven e Blerim Rekes, qe t’ia ktheje ftyren dhe nderin e humbur vendit tone!Nga zemera urime!

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...