Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Milan Predan, Ambasador i ri slloven në Shkup

Zhurnal Ads

Shkup, 11 shtator, zhurnal.mk – Ambasada e Sllovenisë në Shkup njoftoi se ambasadori i ri slloven në Shkup do të jetë Milan Predan.

Ai është ambasadori i shtatë slloven me radhë në Maqedoninë e Veriut.

“Ambasadori i ri i sapoemëruar i Sllovenisë, Milan Predan, sapo ka arritur në Shkup”, njoftojnë nga ambasada, duke theksuar se Predan me mezi pret nisjen e detyrës së re.

Ambasadori i fundit slloven në Shkup ishte diplomati dhe shkrimtari, Milan Jazbec.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nikolovski përgënjeshtron zërat se do t’i zë vendin Mickoskit në krye të VMRO-së

T E

Nëse një qytetar ndot mjedisin, mund të gjobitet deri në 5,000 euro

E.E.

Ish kryeministri Buçkovski: Për gjuhën nuk mund të bëjmë kompromis

T E

VMRO-DPMNE-ja kërkon dorëheqjen e Zaevit dhe Osmanit

E.E.

Mickoski as sot nuk u paraqit për të dëshmuar për ngjarjet e 27 prillit

E.E.

VMRO me propozim të ri, kërkon që regjistrimi i popullsisë të jetë elektronik

D J
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...