Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Milan rimerr kryesimin i vetëm/ ‘Ibracadabra’ gol çdo vit që prej 1999

Milan rimori i vetëm kryesimin e kampionatit italian të futbollit pas nëj fitoreje bindëse në transfertën ndaj Kaljarit e cila u mbyll 0-2.

Kuqezinjtë që këtë sezon si asnjëherë tjetër po dominojnë në Serinë A, kompetuan misionin në ishullin e Sardenjës falë dy golave të futbollistit më influencues, Zllatan Ibrahimoviç.

Bomberi me origjinë boshnjake fitoi një penallti në minutën e 5 që më pas e konvertoi në gol në kuadratin e portierit Kranjo, duke prishur ekuilibrat. Në fraksionin e parë u regjistrua dhe një shtyllë nga Kalabria.

Ky i fundit shpiku një asist për Ibrahimovic që u kthye në gol pas pushimit, por për ta ligjëruar duhej një verifikim në sistemin VAR, që erdhi shpejt. Shifrat nuk ndryshuan më dhe Milan shkëputet me 3 pikë në krye.

Me rrjetat e firmosura kundër Kaljarit, Zllatan Ibrahimovic arriti një tjetër rekord. Bomberi suedez ka shënuar cdo vit duke nisur 1999, praktikisht 23 sezone radhazi me magjinë e tij përmes golave.

Postime të ngjashme

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...