Agjencia Zhurnal.mk

Milani dhe Real Madridi pritet të takohen për Ceballosin

Dani Ceballos pëlqehet nga Milani dhe gjatë ditëve të ardhshme pritet të jetë një takim mes klubit italian dhe Real Madridit për shërbimet e tij.

Transferimet e mëdha të bëra këtë afat kalimtar nga Real Madridi kanë bërë që klubit mbretëror të mendoj edhe largimin e disa lojtarëve të panevojshëm.

I tillë është edhe mesfushori i ri spanjoll, Ceballos, i cili nuk dëshirohet nga Zinedine Zidane dhe pritet të largohet në këtë verë.

Sipas mediumit italian Calciomercato, Ceballos pëlqehet shumë nga Milani dhe gjithashtu edhe lojtari është i vendosur për të kaluar në San Siro.

Ky medium shton se klubet e mëdha evropiane do të takohen gjatë javëns dhe në tavolinë do të jetë edhe diskutimi për marrëveshjen e spanjollit.

Milani po mban shënime edhe për talentin tjetër Marcos Llorente, i cili mendohet të jetë gjithashtu i vendosur për t’u larguar nga Reali përpara sezonit të ri. /Telegrafi/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...