Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Milani dhe Roma në ‘luftë’ për Belottin

Milani dhe Roma thuhet se po luftojnë për nënshkrimin e kapitenit të Torinos dhe yllin e kombëtares italiane Andrea Belotti.

Rossonerët dhe Giallorossët kanë në shënjestër transferimin e Belottit këtë verë, pasi kontrata e sulmuesit italian skadon në qershor 2022 me Torinon.

Sipas Il Corriere dello Sport, Milani është gati të ofrojë rreth 25 milionë euro për sulmuesin, por thekson se ka ende distancë nga tarifa e kërkuar prej presidentit të Torinos Urbano Cairo.

Një vend në Ligën e Kampionëve do të forconte pozicionin e Rossonerëve në betejën për nënshkrimin e Belottit, por gazeta thekson se Roma është gjithashtu në betejë.

Roma mund të mos jetë në gjendje të ofrojë futboll në Ligën e Kampionëve, por Belotti thuhet se është magjepsur nga qyteti dhe projekti i Tiago Pinto në Trigoria.

Sidoqoftë, nëse Milani do të ofrojë 25 milionë euro për një sulmues 28-vjeçar kaq afër skadimit të kontratës, gazeta zbulon se Tiago Pinto do të tërhiqet nga negociatat.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...