Sport

Milani do t’i ofrojë Kessiet vazhdim kontrate

Zhurnal Ads

Milani është duke planifikuar t’i ofrojë kontratë të re mesfushorit Franck Kessie – njofton MilanNews.it.

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë ka shënuar një gol në 11 paraqitje për Rossonerët dhe është treguar mjaft i rëndësishëm për skuadrën.

Kontrata aktuale e tij skadon në qershor të vitit 2022, ndërsa klubi dëshiron t’ia zgjatë atë.

Prioritet i Milanit është vazhdimi i kontratave të Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu, ndërsa pastaj do të merret me rastet tjera.

Ndryshe, Rossonerët janë në krye të tabelës së Serie A, ku pas gjashtë xhirosh kanë arkëtuar 16 pikë. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

“Ronaldo është injorant dhe nuk ka respekt për bashkëlojtarët”, ish-lojtari i Juventusit godet portugezin

XH,I

Umtiti do të largohet nga Barça, katër opsione për mbrojtësin francez

admin

Darmian kryen vizitat mjekësore te Interi, gati zyrtarizimi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...