Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Milani mendon për Douglas Costa

Rikthimi i Douglas Costa te Bayern Munchen (huazim nga Juventusi) nuk shkoi siç pritej dhe bavarezët duan ta largojnë që në këtë muaj për të mos paguar 3 milionë eurot e pagës së tij deri në fund të sezonit.

Drejtuesit e kampionëve të Europës i kanë dhënë leje Juventusit të negociojë për një të gjetur një tjetër klub për Costan, ku braziliani të luajë më shumë dhe së fundmi në skenë ka dalë një opsion interesant, Milani.

Kuqezinjtë duan të jenë më të shpejtë në krahë dhe Costa ofron garanci në këtë aspekt. Tratativat kanë nisur dhe nga ajo që raporton Tuttosport, problem është vetëm paga prej 6 milionë eurosh e brazilianit.

Postime të ngjashme

KF Vardar bëhet me pronarë të rinjë

Z H

Man City pritet të bëjë ofertën e parë zyrtare për Jack Grealish

D V

“Bëmë historinë së bashku”, Granit Xhaka falënderon Petkovicin pas largimit nga Zvicra

D V

Presidenti Agnelli dhe trajneri Allegri të bindur në qëndrimin e Chiellinit te Juventusi

D V

Shkëmbimi më i pabesueshëm në histori të futbollit – Wanyama ndërroi fanellën e tij për disa shpageta të një tifozi

D V

Joshua refuzoi ofertën mbi 10 milionë euro për t’u larguar nga Hearn

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...