Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Milani mendon transferimin e sulmuesit Andreas Cornelius

Zhurnal Ads

Milani synon që ta përforcojë repartin ofensivë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Gjiganti italian është në krye të Serie A, por e di që për ta mbajtur këtë pozitë i duhen ende përforcime në janar.

Njëri nga emrat që është në listën e kuqezinjve është ai i danezit, Andreas Cornelius që është për momentin i huazuar te Parma nga Atalanta.

27-vjeçari shihet si zëvendësuesi adekuat i Zlatan Ibrahimovic dhe trajneri Pioli e pëlqen shumë atë.

Tuttosport ka raportuar se Rossonerët janë gati të shpenzojnë deri në 15 milionë euro për transferimin e tij.

Reprezentuesi danez po e kalon sezonin e tij të dytë si i huazuar te Parma, ndërsa në 32 ndeshje nga viti 2019 ka shënuar 12 gola e ka bërë pesë asistime.

Cornelius më parë ka luajtur edhe për skuadra tjera si Copenhagen, Cardiff City e Bordeaux. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Lampard: Edouard Mendy është tashmë portieri i parë

admin

Saelemaekers i bashkohet listës së të lënduarve te Milani

E.E.

Futbollisti serb i Real Madridit i shpëton burgimit

E.E.

WBA 0-4 Arsenal, nota e Xhakës dhe të tjerëve

Z H

Rudaj operohet me sukses dhe pret 2021 të jetë me suksese të mëdha

A.S.

Vdes futbollisti që pësoi sulm në zemër në fushën e lojës

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...