Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Milani prezanton zyrtarisht Mario Mandzukic

Skuadra e AC Milan ka prezantuar zyrtarisht sulmuesin kroat, Mario Mandzukic.

Kuqezinjtë njoftua se ish-sulmuesi i Juventusit rikthehet në Serieë A duke firmosur kështu një kontratë deri në fund të këtij sezoni.

Te ‘kuqezinjtë’ Mario do të mbajë fanellën me numër 9-të.

I lindur në Slavonski Brod (Kroaci) më 21 maj 1986, Mario Mandzukic veshi fanellat e NK Marsonia, NK Zagreb dhe GNK Dinamo Zagreb. Në verën e vitit 2010 ai u transferua në Gjermani, së pari në VfL Wolfsburg (60 paraqitje dhe 20 gola) dhe më pas në Bayern Munchen (88 ndeshje dhe 48 gola). Në 2014/15 me Atletico Madrid, ai shënoi 20 gola në 43 ndeshje, para se të transferohej në Juventus me të cilin bëri 162 paraqitje dhe 44 gola. Në janar 2020 ai u transferua në Al-Duhail, me të cilin luajti 7 ndeshje duke shënuar 1 gol.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...