Agjencia Zhurnal.mk

Milani vlerëson transferimin e Gotzes

Sulmuesi gjerman i Borussia Dortmundit, Mario Gotze ka përfunduar si objektiv real i klubit italian, Milanit.

Gotze ka luftuar për kohë të lojës që nga kthimi i tij nga Bayern Munichu dhe ka pasur minutash të kufizuar në Signal Iduna Park.

Situata e tij ka bërë që Gotze të mendoj largimin nga klubi gjerman dhe skuadrat e interesuara nuk mungojnë.

Sipas mediumit italian Corriere dello Sport, Milani po vlerëson mundësitë e nënshkrimit të Mario Gotzes nga Dortmundi.

Ideja e Rossonerëve është që sulmuesi gjerman të transferohet si lojtar i lirë.

Gazeta Bild kishte raportuar në mars se Fituesi i Kupës së Botës ishte i gatshëm të largohet nga pasi të mbaronte kontrata e tij.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...