Milloshoski: Kemi komunikim me ASH-AAA për çështjen e koalicionit parazgjedhor

Shkup, 23 korrik  – Për çështjen e koalicioneve për zgjedhjet lokale sot ka folur edhe Antonio Milloshoski nga VMRO-DPMNE-ja. Ai ka deklaruar se në kampin politik shqiptar kanë komunikim me përfaqësuesit e koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa. Deklaratë Milloshoski

 

“Ka një frymë të mirë për bashkëpunim dhe bisedime me Aleancën dhe Alternativë për koalicion para rrethit të parë të zgjedhjeve dhe mes dy rretheve zgjedhore. Kemi sinjale nga këto dy parti se ky disponim ekziston edhe te ata dhe në bazë të programeve dhe kandidatëve të mirë në shumë komuna do të mund të harmonizojmë këto bashkëpunime në të ardhmen. Nuk kam datë konkrete kur do të ndodh ndonjë takim i tillë por komunikimi është i rregullt edhe në nivel të Kuvendit edhe jashtë Kuvendit”.

Related posts

ESHR ka konfirmuar dobësitë institucionale në menaxhimin e ndihmës jofinanciare të marra gjatë kohës së pandemisë

D V

Regjistrohen sërish mbi 1000 raste në Maqedoni, humbin jetën 27 persona

Redaksia

123 milion euro të paguara tek përmbaruesit nga firmat dhe qytetarët gjatë vitit 2020

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com