Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Milloshoski: Vendet e rajonit vaksinohen ndërsa te ne ende nuk ka arritur vaksina

Shkup, 26 dhjetor – Deputeti nga radhët e VMRO-së, Antonio Milloshoski thotë se para dy ditësh, në Serbi, Greqi, Slloveni, Turqi dhe vende tjera në rajon ka nisur vaksinimi kundër COVID-19, ndërsa në Maqedoni shteti nuk ka blerë asnjë vaksinë.

Sipas tij, shteti shkel të drejtën e jetës si e drejtë qytetarë me mbrojtje shëndetësore jo efikase dhe jo në kohë.

“Për këtë shkak nga dita e djeshme, çdo qytetar apo familje që do të kenë dëme më serioze nga coronavirusi, apo e njëjta rezulton me rezultat tragjik, ka të drejtën ligjore që ta padisë shtetin dhe familja e afërt të kërkojë dëmshpërblim”, thotë Milloshoski.

Postime të ngjashme

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

Komuna e Çairit dhe Sarajit nderuan misionarët e diferencuar politik

R Zh

ASH-AA: Politika të largojë duart nga arsimi

R Zh

ANKETA/VMRO prinë para LSDM, dallimi mes BDI dhe ASH vetëm 1 përqind

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...