Maqedoni

Miloshoski nesër cakton seancë të Komisionit për politikë të jashtme, diskutohet mbi problemin me Bullgarinë

Zhurnal Ads

Shkup, 3 nëntor – Kryetari i Komisionit të Politikës së Jashtme në Parlament, Antonio Miloshoski ka caktuar për nesër në orën 11:00 mbledhje.

Maqedonia duhet të ndërtojë një pozicion të përbashkët dhe vija të kuqe kombëtare kundër memorandumit të Bullgarisë.

Dinjiteti dhe pavarësia e popullit maqedonas është një vlerë kulturore dhe gjuhësore evropiane dhe kjo është arsyeja pse BE duhet të hapë negociatat e anëtarësimit pa pranuar shantazhe dhe presione shtesë!

https://www.facebook.com/Antonio.Miloshoski/photos/a.670461269640009/3800007686685336/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Ruskovska: Nga mediat kuptova se Ali Ahmeti është i ftuar në bisedë për rastin e ‘Regjistrimit’

T E

Grubi gjatë vizitës në Kosovë pranon se ka qenë përkthyes i Karla del Ponte-s

R ZH

Arsovski: Qeveria nuk heqë dorë nga vetingu në gjyqësor

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...