Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mimoza Kusari-Lila: Ku është Zemaj? Mos ka dalë të luajë rolin e kryepolicit se i është bë merak!

Prishtinë, 17 nëntor, zhurnal-ks – Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila ka filluar në mënyrë të ashpër fjalimin e saj në seancën e sotme ku po diskutohet për situatën e krijuar nga COVID-19.

Deputetja filloi të pyes se ku është ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe se pse e liroi seancën.

Ajo tha se mos ndoshta Zemaj doli sërish në terren që të luajë rolin e ‘kryepolicit’ kur po afrohet ora policore.

“Ju ka bë merak me e lu rolin e Kryepolicit, shpesh herë edhe të ministrit të Brendshëm e të Drejtësisë, veç atë të Shëndetësisë nuk po e bën Zemaj”, tha ajo.

Ndryshe Zemaj sot në seancën e Kuvendit deklaroi se vendi nuk do të mbyllet tërësisht dhe se bizneset do të vazhdojnë të jenë të hapura, vecse duhet pasur kujdes që të respektohen masat anti-COVID që të mos mbushen spitalet.

Postime të ngjashme

Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Bekim Laçi

Arrestohet babai i foshnjës që solli në jetë 14-vjeçarja në Gjakovë

Bekim Laçi

Dialogu Kosovë-Serbi, Phillips kundër idesë për shkëmbim të territoreve

Bekim Laçi

Vetëvendosje dhe opozita përplasen për dialogun

Bekim Laçi

Albert Zogaj zgjidhet kryesues i ri i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Bekim Laçi

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...