Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Minamino kalon te Southamptoni

Liverpooli dje në orët e vona të mesnatës ka konfirmuar largimin e Takumo Minamino në formë huazimi te Southampton.

Minamino nuk ia doli ta bind klubin anglez, andaj “Reds” pranuan propozimin për ta larguar te Southampton.

“Sulmuesi Takumi Minamino i bashkohet Southampton në formë huazimi për vazhdimin e edicionit 2020-21”, shkruhej në komunikatën e klubit.

Minamino zhvilloi 31 ndeshje dhe ka shënuar katër gola që prej kalimit në “Anfield”.

Postime të ngjashme

Zyrtare: Benfica fiton garën me Romën dhe Milanin, prezantohet sulmuesi Yaremchuk

D V

Atletja shqiptare, Luiza Gega kualifikohet në finale të “Tokio 2020”

D V

Tammy Abraham drejt largimit, garë e madhe për sulmuesin anglez

D V

Vedat Muriqi shuan spekulimet rreth të ardhmes së tij: Do të qëndroj te Lazio

D V

Chelsea i pakënaqur me çmimin e kërkuar nga Sevilla për Kounden

D V

Toni Kuka na thotë mirëmëngjesi nga Tokio, tregon se po i sjellin dy medaljet e arta në atdhe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...