Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

“Mini-Shengeni”, Fabrizi: Mbështetje maksimale e BE-së në zbatimin e marrëveshjeve

Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara të martën në kuadër të “Mini – Shengenit” përfaqësojnë një angazhim të madh politik në lidhje me reformat.

Ai për Radio Televizionin e Serbisë ka theksuar se BE do t’i ndihmojë ata me mbështetjen maksimale, që duhet të zbatohen në tre deri në katër vjet, transmeton Klan Kosova.

Marrëveshjet, siç theksoi zyrtari evropian në Beograd parashikojnë përmirësimin e lidhjeve, mospritjen në kufi, njohjen e diplomave, se ekziston mundësia e investimeve dhe se njerëzit nga një vend mund të punojnë në një tjetër, transmeton Klan Kosova.

Postime të ngjashme

Hoxhiq ankohet në Supreme për anulimin e votave

S.B.

Qeveria në detyrë vendos për shpronësim të disa pronave

S.B.

Qelaj: ky vit do të jetë për provim dhe mbrojtje nga diskriminimi

S.B.

Qeveria thotë se ende nuk e ka pranuar dorëheqjen e Haradinaj-Stubllës

S.B.

Haradinaj-Stublla jep dorëheqje nga pozita e ministres dhe AAK-ja

S.B.

Si paraqitet situata në Kosovë, 9,782 raste me koronavirus

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...