Mini vjen me sinjale kthesash që do të mund të ngatërrojnë shumë shoferë!

Për vite me radhë, ne kemi qenë dëshmitarë se ridizajnimi zakonisht sjell drita të rafinuara dhe disa gjëra të tjera të vogla.

 

Dhe në këtë drejtim edhe Mini nuk bën përjashtim, por se në një rast, dritat e pasme kanë nnjë paraqitje pak konfuze, përcjell Telegrafi.

Gjegjësisht, ato tani kanë një formë të qartë shigjete që “tregon drejtimin e gabuar”.

Kjo pasi që, për shembull, sinjalet e kthesës në të majtë duket se tregojnë se vetura do të kthehet në të djathtë. 

Related posts

Audi e-tron GT në provë – sportiv, luksoz dhe mbi të gjitha i ‘zgjuar’

D V

Arrin vetura elektrike Chevrolet Camaro

D V

Me ekran dixhital, senzorë të shiut, paralajmërim për shpejtësinë,…: Nissan i vitit 1983, një prej koncepteve më vizionare të shekullit 20-të

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More