Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ministri Bekteshi: Anëtarësimi në BE është interes kombëtar dhe shtetëror

Shkup, 3 nëntor, Zhurnal.mk – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka realizuar takim pune me Shefin e Delegacionit të BE-së në Shkup, ambasadorin Dejvid Gir ku është biseduar për zbatimin e reformave ekonomike në drejtim të procesit të integrimit evropian.

Z. Bekteshi ka theksuar se “Procesi i anëtarësimit në Bashkimin Evropian është me interes kombëtar për vendin dhe Ministria e Ekonomisë si një nga institucionet kryesore në zbatimin e reformave ekonomike do të vazhdojë të punojë intensivisht në zbatimin e agjendës evropiane”.

“Procesi i anëtarësimit në Bashkimin Evropian është me interes kombëtar për vendin dhe Ministria e Ekonomisë si një nga institucionet kryesore në zbatimin e reformave ekonomike do të vazhdojë të punojë intensivisht në zbatimin e agjendës evropiane.
Sot realizova takim pune me Shefin e Delegacionit të BE-së në Shkup, ambasadorin Dejvid Gir ku biseduam për zbatimin e reformave ekonomike në vendin tonë në drejtim të procesit të integrimit evropian.
Vazhdojmë me bashkëpunim të përforcuar në mënyrë që të përmirësojmë jetën e të gjithë qytetarëve.”, ka shkruar Bekteshi

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...