Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Bekteshi në Selanik viziton parku teknologjik ‘Technopolis’

Selanik, 28 shtator – Sot, së bashku me Zëvendës Kryeministrat Bytyqi dhe Nikollovski, vizituam parkun teknologjik “Technopolis” në Selanik, ku u takuam me menaxhmentin e parkut teknologjik dhe kompanitë Deloitte dhe Logismos që operojnë brenda parkut. Maqedonia e Veriut ofron mundësi të shkëlqyera për tërheqjen e kompanive të huaja për të realizuar investime të reja.

Potencialin e pashfrytëzuar për bashkëpunim nga e kaluara e transformuam në një partneritet të jashtëzakonshëm, nga i cili do të përfitojnë jo vetëm qytetarët e të dyja vendeve, por edhe të gjithë rajonin. Greqia dhe Maqedonia e Veriut janë shembull i mirë i ndërtimit të marrëdhënieve të ndërsjella, bashkëpunimit dhe partneritetit strategjik

https://www.facebook.com/MinisterKreshnikBekteshi/posts/1446155358902479

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...