Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Filipçe: Gjatë muajve prill dhe maj pritet vaksinimi të shkojë pa ndërprerje

Shkup, 30 mars – Gjatë muajit prill dhe maj pritet të arrijnë dozat më të mëdha të vaksinave anti-Covid dhe atëherë pritet që vaksinimi të realizohet pa ndërprerje.

Kështu vlerësoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në ClickPlus.

“Procesi shkon sipas strategjisë nacionale për vaksinim dhe ato janë të dimensionuar sipas organizatave botërore, kurse dinamika është bërë në bazë të asaj që disponojmë tani. Në prill dhe maj do të sigurojmë sasinë më të madhe të vaksinave, dhe atëherë kur do të fillojë vaksinimi, nuk do të ndërpritet”, tha Filipçe.

https://fb.watch/4zf8wCiDhJ/

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...