Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ministri gjerman tregon arsyen e vizitës në Prishtinë e Beograd

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Mass përmes llogarisë së tij zyrtare në “Twitter” ka treguar arsyen se pse gjendet sot në Prishtinë dhe pse do të vizitojë edhe Beogradit nesër. Maas ka thënë se e gjithë kjo vizitë ndërlidhet me çështjen e procesit të vaksinimit në Ballkanin Perëndimor. “Askush në Evropë nuk mbetet i paprekur nga suksesi apo mossuksesi i fqinjëve. Kështu procesin e vaksinimit tani do të mund ta ndajnë BE edhe me vendet e Ballkanit perëndimor që është momenti kyç në luftën kundër virusit. Andaj sot dhe nesër do te jem në Prishtinë dhe Beograd”, ka shkruar ai.

Maas aktualisht është në takim me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin.

Postime të ngjashme

Mbyllet një biznes dhe dënohen 23 të tjera për mosrespektim të masave antiCovid-19

S.B.

Pas tollovisë së sotme, policia vendos rrethoja të hekurta në oborrin e sallës “1 Tetori”

S.B.

Deputeti i VV-së: Marshi në solidaritet me popullin palestinez nuk dëmton raportet me Izraelin

S.B.

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët në Izrael janë të sigurtë

S.B.

Reagon Vetëvendosje pas tollovisë për vaksinat: MSH-ja publikoi dje orarin

S.B.

Nis marshi në solidaritet me popullin palestinez

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...