Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ministri holandez: Shqipëria nuk i përmbush kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare

Deputeti holandez, Pieter Omtzigt thotë se është e qartë që Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare.

Nëpërmjet një postimi në Twitter pas takimin me ministrin e Jashtëm të Holandës, Stef Blok, deputeti thotë se qeveria e vendit të tij nuk mund të japë pëlqimin për votën.

“Sapo patëm një debat në parlamentin holandez. Qeveria holandeze dhe ministri Blok, deklaroi qartë se Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare.

Kjo do të thotë se ai nuk do të japë pëlqimin.

Problemet e diskutuara përfshijnë vendet vakante në Gjykatën e Lartë, ndjekjen penale të krimit në nivelet e larta dhe reforma e ligjit zgjedhor, veçanërisht pjesa e asaj reforme e miratuar në mënyrë të njëanshme”, shkruan deputetin holandez në Twitter.

Postime të ngjashme

Kapen 400 kilogram kanabis me vlerë 4 milion euro nga policia shqiptare

N E

Skënder Brataj: Masat kufizuese do të hiqen gradualisht

N E

Në 24 orët e fundit nuk ka patur asnjë shtrim në Spitalin Infektiv në Shqipëri

N E

PD reagon pas raportit për drogën: Lufta ndaj krimit dhe politikanëve të lidhur me krimin ia vlen

N E

Kreu i Delegacionit të PE në Komitetin e Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri uron Edi Ramën për fitoren

N E

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi po jep rezultat, SHBA gjithnjë në krah të Shqipërisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...