Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Hoxha drejtuar opozitës: Nuk keni vizion, qëllimi juaj janë pikët politike

Shkup, 30 mars – Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha, sot ka reaguar ndaj konferencës së Gashit dhe Selës, lidhur me paralajmërimin se do të bllokojnë shtyrjen e regjistrimit, informon Zhurnal.

Siç ka shkruar ministri Hoxha në FB, opozita shqiptare me këtë bllokim qëllimin e ka vetëm të fitojë pikë politike dhe aspak nuk kujdeset për shëndetin e qytetarëve.

Hoxha thotë se mungesa e konzistencës politike nga ana e opozitës, shfaqë joseriozitetin e tyre politik dhe me këtë ata politizojnë gjithçka për pikë politike. Por në këtë mënyrë, siç potencon Hoxha, ata dëmtojnë procese që me vite janë të hapura dhe kërkojnë zgjidhje.

Ai ka publikuar një amandament të propozuar nga opozita shqiptare gjatë muajit dhjetor vitin e kaluar, ku opozita kishte kërkuar shtyerje të regjistrimit, ndërsa tani ata kërkojnë të mos shtyhet regjistrimi.

Mospasja e konzistencës politike nga ana e opozitës shqiptare shfaq joseriozitetin e tyre politik me çka dëshmohet se…

Posted by Arjanit Hoxha on Tuesday, March 30, 2021

Postime të ngjashme

Visar Ganiu: “Punë PO, gjumë JO”, pastruam dhe dezinfektuar çdo rrugë dhe rrugicë të Saravës

R Zh

Hasani : Vaksinat janë të sigurta, nuk ka dyshime

R Zh

BFI: Delegacioni i Ramazanit vizitoi Myftininë e Tetovës

R Zh

Nikollovski: VMRO-ja nuk është kundër ndryshimit të nenit 102, nëse ka mekanizma mbrojtës

R Zh

Mickovski për Filipçen: Nga një kirurg i shkëlqyeshëm, të përfundosh si një palaço i Zaevit është humbje e madhe

N E

Vilma Ruskovska: Në rastin e 27 prillit askush nuk është akuzuar për terrorizëm

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...