Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ministri Hoxha në takim me Duxhak, vendosen fushat prioritare për mbështetje nga KB

Shkup, 16 prill – Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha, sot ka takuar koordinatorin e përhershëm të KB-së në RMV, Rosana Duxhak, informon Zhurnal.

Në takim është theksuar se me nënshkrimin e kornizës së re për bashkëpunim për zhvillim të qëndrueshëm 2021-2025, janë vendosur fushat prioritare për mbështetjen e vendit tonë nga agjencitë e Kombeve të Bashkuara.

Duxhak ka informuar lidhur me përgatitjet përpara samitit botëror të ushqimit që do të mbahet në nëntor, ndërsa Maqedonia do të jetë pjesë e këtij procesi global.

Në takimin e sotëm me Koordinatorin e përhershëm të KB në Republikën e Maqedonisë së Veriut, znj. Rosana Duxhak,…

Posted by Arjanit Hoxha on Friday, April 16, 2021

Postime të ngjashme

ASH-AA: Përshëndesim vendimin e Pendarovskit, Ligji të kthehet në Kuvend dhe tu shërbejë qytetarëve

R Zh

Buçi: Kishim mosmarrëveshje me Qeverinë

R Zh

Zaevi: Micotakisi zhvilloi disa ide për të hequr bllokadën bullgare dhe për të ndihmuar në rrugën tonë drejt BE-së

R Zh

MPJ-ja e Bullgarisë: Jemi të hapur për dialog me Maqedoninë e Veriut, takim do të ketë kur të plotësohen kushtet e nevojshme

R Zh

Hoxha opozitës: Nëse votoni ndryshimet të hënën, paret u lëshohen duhanprodhuesive deri të premten

N E

Janë ndarë certifikatat e pjesëmarrësve në programin “Menaxher të rinj dhe lider biznesi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...