Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Hoxha në tubimin e kultivuesve të mollëve nga Prespa

Prespë, 5 shtator – Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, mbrëmë iu bashkua tubimit të solidaritetit të kultivuesve të mollëve nga rajoni i Prespës, kumtoi MBPEU.

Ministri deklaroi se kërkesat e tyre janë modeste, dhe me vullnetin pozitiv të qendrave të grumbullimit, ai është i bindur se do të arrihet një model ku të gjitha palët do të dalin fituese.

Ministri Hoxha u premtoi atyre se do të përpiqet me gjithë potencialin e tij në Ministri për të gjetur një zgjidhje, e cila do të vlerësonte punën dhe angazhimin e tyre të palodhur.

Postime të ngjashme

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...