Ministri Hoxha sot nikoqir i delegacionit të lartë të Republikës së Malit të Zi

Shkup, 13 shtator – Ministri për Bujqësi, Pylltari dhe Ekonomi të Ujërave, Arjanit Hoxha sot do të jetë nikoqir i delegacionit të lartë të Republikës së Malit të Zi të udhëhequr nga ambasadorja Ivana Shikmanoviq dhe ministri i Bujqësisë i Malit të Zi, Aleksandar Stijoviq.

 

Në kuadër të vizitës është paraparë edhe takim pune mes dy ministrave në hapësirat e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave.

Pas takimit do të pasojnë deklarata për media të ministrave Hoxha dhe Stijoviq. 

Related posts

Shekerinska takon sekretarin amerikan të mbrojtjes në Uashington

Redaksia

Sot 26 viktima dhe 906 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

D V

Xhaferi në takim me Sagarcin: Kuvendi vazhdimisht punon në agjendën për eurointegrime

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More