Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Hoxha takon banorët e Konjares së Mesme pas gërmimeve të rërës

Shkup, 29 janar – Zhurnal.mk – Ministri i bujqësisë Arjanit Hoxha sot ka realizuar takim me banorët e fshatit Konjare e mesme. Ministri ka vizituar banorët e këtij fshati me qëllim që të jetë i njoftuar për problemet me të cilat përballen këto banorë.

Është biseduar për gërmimet e pakontrolluara të rërës e nga të cilat rrezikohen shtëpitë dhe burimet natyrore.

Ankesat e banorëve iishin se po shkatërrohet toka pjellore e dhënë nën koncesion.

Ministri Hoxha premtoi se do të ndërmeren masa për këtë dhe vetëm se kanë informuar Inspektoratin Shtetëror për Bujqësi.

Sot realizova takim me banorët e fshatit Konjari i Mesëm.Në takimi u diskutua për problemet me të cilat ballafaqohet ky…

Posted by Arjanit Hoxha on Friday, January 29, 2021

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...