Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ministri Hoxha takon blegtorët, diskutohet për situatën aktuale dhe blerje të qengjave

Shkup, 3 shkurt – Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë Arjanit Hoxha, sot ka zhvilluar takim me blegtorë dhe përfaqësues të blerësve dhe eksportuesve të qengjave, informon Zhurnal.

Takimi është realizuar me qëllim për të diskutuar për situatën aktuale në mbarështimin e deleve, subvencionet, blerjen dhe për çmimin e shitjes së qengjit vendas.

Siç shprehet ministri Hoxha, Ministria e Bujqësisë gjithmonë dëgjon zërin e fermerëve dhe janë të hapur për bashkëpunim dhe diskutim.//Zhurnal.mk

Sot në ambientet e MBPEU-së zhvillova takim me blegtorë dhe përfaqësues të blerësve dhe eksportuesve të qengjave.Takimi…

Posted by Arjanit Hoxha on Wednesday, February 3, 2021

Postime të ngjashme

Llajka: Vala e nxehtësisë ndikon edhe ndaj kafshëve, qytetarët të kenë kujdes me kanakarët e tyre

Z H

Normalizohet komunikacioni hekurudhor, makinistët e kanë ndërprerë bojkotin

Z H

Sllovenia dërgon 16 automjete dhe 46 zjarrfikës

Z H

Promovohet pulla postare kushtuar 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit

Z H

Zhurnal mëson / Pas 22 viteve, Policia Pyjore në Shkup me udhëheqës shqiptar

R Zh

Lëshohet në përdorim aplikacioni CommoPass për udhëtim jashtë vendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...