Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Hoxha uron 8 marsin: Luftojmë së bashku për barazi gjinore

Shkup, 8 mars – Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë Arjanit Hoxha, në ditën e gruas nuk haroi t’ua urojë grave ditën për të drejtat e tyre, duke shtuar se në këtë rrugë do të luftojmë të gjithë së bashku kundër sfidave.

Ai shprehet se po përmirësohen kushtet socio-ekonomike me qëllim që të zhvillohen kushtet për barazi gjinore.

“Dita e sotme le t’i kushtohet luftës për të drejtat e grave, e cila filloi shumë kohë më parë. Sot qëndrojmë bashkë me ta në këtë rrugë, luftojmë kundër të gjitha sfidave, po i përmirësojmë kushtet socio-ekonomike dhe së bashku zhvillojmë beteja për barazi gjinore.
Ne jetojmë në një shoqëri moderne dhe së bashku po e ndërtojmë një të ardhme më të mirë për të gjithë. Falënderoj të gjitha gratë e punësuara në MBPEU për përkushtimin, përgjegjësinë dhe entuziazmin e tyre, që së bashku, të drejtojmë sektorin e bujqësisë drejt zhvillimit si një ekip.
Gëzuar 8 Marsin!”, shprehet ministri Hoxha.

Ndryshe Hoxha sot në ministri u dhuroi nga një lule të gjitha grave që punojnë në këtë institucion.///Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

R Zh

Mexhiti: Nuredini, ishte model për fëmijët e Serovës dhe më gjërë

R Zh

Spitali i Gostivarit furnizohet në mënyrë të centralizuar me oksigjen

R Zh

Transplantim i suksesshëm i zemrës te një djalosh 27-të vjeçar

R Zh

Anketë: Fajzer dhe Sputnik-V vaksinat më të preferuara, 57,7 për qind e të qytetarëve kanë shprehur interesim për imunizim

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...