Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ministri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV

Manastir, 14 maj – Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha, së bashku me kryetaren e komunës së Manastirit Natasha Petrovska dhe drejtorin e AUV-së, Nikollçe Babovski, kanë vizituar zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU-së dhe AUV-së, informon Zhurnal.

Këto zyra janë rinovuar dhe janë zgjeruar hapësirat e tyre. Zgjerimi i hapësirave është shumë i rëndësishëm në këtë kohe pandemie.

Sipas asaj që njofton ministri Hoxha, këto zyra janë të pajisura me inventar të ri dhe me pajisje IT.

Deri më tani janë dorëzuar rreth 1800 kërkesa nga fermerët për subvencione nga 5000 që pritet.

Ministri përsëri bën thirrje që fermerët të aplikojnë më së voni deri më 31 maj.//Zhurnal.mk

Së bashku me Kryetaren e Komunës së Manastirit, Natasha Petrovska dhe Drejtorin e AUV-së, Nikolçe Babovski, sot vizituam…

Posted by Arjanit Hoxha on Friday, May 14, 2021

Postime të ngjashme

Ministria e Arsimit pa detaje për vitin e ri shkollor në shtator

Zekirija Haxhiu

VMRO: Kompromisi për gjuhën, tradhti kombëtare

Zekirija Haxhiu

19 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid

Zekirija Haxhiu

Këshilli i BE-së me mbështetje të madhe për propozimin portugez

Zekirija Haxhiu

Pahor: Do të ishte tragjike për Shkupin nëse vetëm Shqipëria mer dritë jeshile për negociata

Zekirija Haxhiu

Prej nesër në Greqi mund të hyhet edhe me test të shpejtë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...